Şeffaf (Pleksi) Sandalye Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Sandalye, antik çağlardan bu yana insanlığa hizmet eden önemli bir icattır diyebiliriz. Baktığımızda basit bir tasarımı olduğunu düşünsek de kullanan kişilerin rahat edebilmesi için her yönüyle iyi bir iş ortaya çıkarılması gerekir. Dünden bugüne tarihini incelediğimizde bazı evrimlerden geçtiğini görebiliyoruz. Sandalye, tek kişinin oturacağı şekilde hesaplanarak üretilir. Tarihinde çeşitli malzemelerden ve maddelerden üretildiğini görüyoruz. Her seferinde dört ayak üstünde bir denge oturtulur ve bel kısmını destekleyecek bir arka malzeme konulur.

Sandalyeler üretilirken kullanılacağı yaşam alanına göre farklı tasarımlarda, biçimlerde ve görsellerde kullanıcıya sunulur. Sandalye çeşitlerine göz attığınızda yüzlerce farklı modeli inceleme imkanı bulursunuz. Bazı tasarımlar zamansızdır ve her zaman her ortamda kullanılabilir. Bu başlık altında düşündüğümüzde şeffaf sandalyeleri listenin başına yazabiliriz.

Şeffaf sandalyeler plastik malzemeden ya da camdan üretilir. Adapte edilen ortamlarda ise hayalet görüntülerinden dolayı kamufle olurlar. Bazı yaşam alanlarında ise tasarımlarıyla odak noktası haline gelebilirler. Her türlü alanda ve her türlü eşyayla uyum sağlamaları iç mimari açısından tercih edilen bir ürün olarak ön plana çıkar. Transparan sandalye ya da cam görünümlü sandalye olarak da dekorasyonlarda anılırlar.

Şeffaf sandalyelerin en bilindik özelliği dayanıklı olmaları diyebiliriz. Işığı büyük oranda geçirme özelliği olan polikarbondan ya da plastiklerden, doğrama ya da birleştirme olmadan enjeksiyon sayesinde üretilir. Farklı sitillerde üretmek için bazı ek parçalar sonradan üretime dahil edilebilir. Tek renk, iki renk, taburesi ya da bar sandalyesi şeklinde neredeyse tüm sandalye tiplerinde yapılabilir. Dayanıklı, zamana ayak uyduran yani zamansız ve ışığı geçirdiği için ortamlarda yok olabilen bir sandalye hayal edebilirsiniz.

 

Neden Şeffaf Sandalye Tercih Etmeliyiz?

Hepimiz yaşam alanlarımızı dekore ederken farklı ve zamansız ürünlerden yana tercihimizi kullanmak istiyoruz. Çünkü mobilyalar kısa sürede değiştirdiğimiz eşyalar değil. Dayanıklı olması, ortama uyum sağlaması ve modasının geçmemesi gerekiyor. Tüm bu özellikleri bir üründe bulmak istiyorsak ve sandalye arayışı içindeysek pleksi sandalyeleri tercih edebiliriz.

Hareketli bir salonunuz varsa yemek masası sandalyelerinizi cam görünümlü sandalyelerden seçebilirsiniz. Böylelikle hareketlilik içinde bir sakinlik detayı eklemiş olursunuz. Ya da bahçenize ya da terasınıza dayanıklı ama şıklıktan ödün vermeden bir oturma alanı yaratmak istiyorsanız yine şeffaf sandalye modellerini tercih edebilirsiniz.

Özetle bir sandalyeden beklediğiniz ne varsa transparan sandalyelerde bulabilir ve konforlu yapılarıyla uzun süreler üstünde oturarak keyfinizi sürdürebilirsiniz.

 

Pleksi Sandalyeler Nerelerde Kullanılır?

Gün içinde en çok vakit geçirdiğimiz alanlarda bizi motive edecek eşyaların olmasını seviyoruz. Pleksi sandalyeler gerek konforu gerek görüntüsü gerek uzun ömürlü olması bizi motive eden özellikleri arasında. Peki, bu sandalyeler nerelerde kullanılır, diye sorarsanız; siz nereye şeffaf sandalyeniz oraya diyebiliriz. Pleksi sandalyeleri tasarımlarıyla ve renkleriyle dikkat çekmesini istediğiniz yaşam ve çalışma alanlarınızda tercih edebilirsiniz. Salonlarda, oturma odalarında, çocuk odalarında, ofislerde, toplantı odalarında, teraslarda, havuz kenarlarında, bahçede, balkonda, mutfaklarda, restoranlarda, veranda da yani aklınıza gelebilecek her yerde kullanabilirsiniz. Misal, düz ve sade bir dekorasyonu olan mutfağınızda kullandığınız yemek masanızın sandalyelerini renkli pleksi modelleri arasından seçebilir, ortamınızı renklendirebilirsiniz. Ya da siz yemek yaparken mutfak adanızın üstünde çocuklarınız vakit geçirsin istiyorsanız pleksi bar sandalyelerini tercih edebilirsiniz.

Ana Dağıtım güvencesiyle sahip olacağınız şeffaf sandalye modellerini güzel anılar biriktirmek istediğiniz yaşam alanlarınızda kullanabilirsiniz.

 

Bu yazımız da dikkatinizi çekebilir: Rattan Mobilya Temizliği Nasıl Yapılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

HEMEN ARA